איך סוללות אגירה למערכות סולאריות עובדות?

3  דקות קריאה

פורסם בדצמבר 2023

מערכת סולארית שייצר AI

כמובן כמו בכל מאמר תקציר לעצלנים:

 • אגירה למערכות סולאריות ניתנות אך ורק לשני סוגי מערכות: היברידיות ומנותקות רשת.

 • למה צריך אגירה? – לא לאבד את החשמל בשיא, אגירה לצורך אישי או גיבוי נגד הפסקות חשמל, ובעתיד תכנס אסדרה מסוימת למערכות הללו.

מה הם סוגי הסוללות שמשתמשים בהם לאגירה?

קיום רוב הסוללות בשוק הן איון ליתיום, יש לשים לב שהסוללות שאתם משתמשים בהן עברו מכוני קתנים בין לאומיים, עם אחריות ארוכת תווך, אמינות, ועם הגנות מפני שריפות. ככל הנראה עם התקדמות הטכנולוגיה יכנסו סוללות חדשות לשוק כמו סוללות מימן, חול וכדומה אבל לזה יש כמה שנים.

למה צריך סוללות אגירה כאשר מבצעים מערכת סולארית?

לא לאבד את הפיקים 

אם יצא לכם לקרוא את המאמר "איך אנחנו טובים יותר ב-25%?" אתם זוכרים שאנחנו משתמשים בממירים מתקדמים טכנולוגית שמאפשרים להעמיס על ה- KWAC 200% (אם זה לא ברור אז קראו את המאמר הזה "איך אנחנו טובים יותר ב-25%?" + תצפו בסרטוני ההסברה). כאשר אתם עושים בחירה חכמה ובוחרים בממירים מתקדמים טכנולוגית יהיה איבוד אנרגיה מסוים בשעות שהמערכת בייצור מקסימלי וכדי שלא נאבד נתקין סוללות שיצברו את החשמל בשעות השיא. וזה לא הכל כשאתם צוברים את החשמל בסוללות יש לכם שתי אופציות לשימוש בחשמל הזה:

 

  1. שימוש עצמי (מומלץ) – מכיוון שכאשר אתם משתמשים בחשמל שאתם מייצרים אתם חוסכים 0.62 ₪ לקילוואט במקום למכור ב- 0.48 ₪. ואם אתם חושבים שזה מסובך אז ממש לא, שתי דקות באפליקציה והכל פועל לבקשתכם.
  2. מכירה לחברת חשמל – פשוט, החשמל שנצבר בשעות השיא יימכר לחברת החשמל מאוחר יותר. ואיך עושים זאת? באפליקציה, בפשטות.

אגירה לשעת צורך

יש לא מעט דאגה וחשש לגבי הפסקות חשמל באזורים מסוימים או בכללי רצון להיות מוכנים לכל מקרה לכן לפי צריכתכם ובקשתכם נגיד לכם כמה סוללות אתם צריכים. רק שתדעו אם יש לכם מערכת סולארית קיימת (לא היברידית – מה הכוונה? היא רק מזרימה לחברת חשמל) אתם תצטרכו להחליף ממיר כדי להתקין סוללות, רק שתדעו.

בעתיד לשם מכירת חשמל אגור בתעריף גבוה יותר 

כבר בימים אלה ישנם שימועים לגבי אסדרה עבור מערכות סולאריות משולבות אגירה, כרגע אני לא רוצה לרדת לפרטים מכיוון שזה רק שימוע ואין לדעת מה תהיה ההחלטה, אבל ההחלטה ככל הנראה תקרה אחרי אפריל 2024 ואהיה הראשן והמהיר ביותר לעדכן אתכם.

 

למי כדאי להתקין סוללות אגירה למערכת הסולארית שלו?

נתחיל בשאלה איזה סוג מערכת אתם צריכים, ואיך לדעת איזה מערכת אתם צריכים? המאמר כאן יעזור לכם, ואם אתם עצלנים הינה לכם הסבר קצר מפה תבחרו את סוג המערכת שאתם חושבים שהכי נכונה עבורכם.

בואו נתחיל, יש שלושה סוגי מערכות סולאריות:

 • ON-GRID (הרוב המוחלט בשוק) – מערכת שאך ורק מזרמיה (מוכרת) חשמל לחברת החשמל ובהפסקות חשמל היא לא עובדת.
 • HYNRID (המומלצת) – מערכת שגם ניתן לשימוש עצמי וגם הזרמה לחברת החשמל, פועלת בכל מצב ועם החזר ההשקעה הגבוהה ביותר
 • OFF – GRID (כמעט ואף אחד בארץ לא עושה ולא יודע לעשות, כמובן שאנחנו יודעים ומומחים בתחום) – מערכת מנותקת רשת, היא אך ורק

עכשיו אסביר איך אגירה עובדת בכל אחד מסוגי המערכת:

 • ON-GRID – אין אפשרות להתקין סוללות אגירה למערכת הסולארית אם היא אך ורק מחוברת רשת (לא ארחיב כי זה הסבר ארוך ולא ממש מעניין, פשוט אי אפשר)
 • HYBRID – ניתן ומומלץ להתקין מערכת ובכך לא לאבד את יצור המערכת כשהוא מגיע לפיק, לאגור חשמל להפסקות חשמל או צרכים אישיים, ומעבר לכך במקום לקבל 0.48 ₪ לקילוואט שאתם מוכרים אם תשתמשו בוא אתם תחסכו 0.62 ₪ לקילוואט כי בעצם הסוללות הופכות לשימוש עצמי, וזאת הדרך החסכונית הרווחית והמומלצת ביותר על ידנו לפי תוצאות של לקוחות עבר.
 • OFF-GRID – לרוב לאנשים שרוצים עצמאות אנרגטית חייבים לדעתי סוללות אגירה, לאחר שהשמש שוקעת אתם תמשיכו להיות תלויים בחח"י אך אם תתקינו סוללות למערכת הסולארית שלכם תוכלו להיות כמעט מאופסים בחשבון החשמל שלכם.

מעבר לכך מחכה לכם מצגת הסברה כיפית וקלילה שמסבירה הכל ונותנת את כל הסודות על התחום הסולארי מא' – ת'.

איך אנחנו טובים יותר ב-25%   |   סוללות אגירה למערכות סולאריות   |   מערכות סולאירות המדריך המלא   |   קישור

הגיע הזמן להרוויח

שתדעו, אנחנו משקיעים המון כסף, אנרגיה וזמן בכל תהליך ולקוח. לנו לא נשאר המון רווח וזה מקובל עלינו, כי בזכות זה אנחנו יודעים שכל לקוח ימקסים את רווחי הנכס שלו איתנו.

Subscription Form

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן