כיצד להגדיל את המערכת הסולארית שלך ב-25% עבור אותו תעריף של חברת החשמל

4 דקות קריאה

פורסם בדצמבר 2023

איך?

  • הטכנולוגיות שאנחנו משתמשים בהם מאפשרות למערכות שלנו להיות גדולות יותר ב25% משאר המערכות בשוק על המסלול הירוק הידוע בצורה חוקית, שמאושרת, ועברה מכון תקנים בינלואמיים וכמובן גם בישראל.
 
  • חשוב שתדעו! בממוצע כשלקוח אומר שהיו אצלו לא מעט חברות ואמרו שניתן להתקין X קילוואט ב100% מהמקרים אמרנו שניתן להתקין יותר. כן ב-100% מהמקרים!!!
 
  • אם מה שחשוב לכם זה: התאמה אישית לצרכים שלכם, איש שירות שנמצא תמיד איתכם זמין לאורך כל הדרך וגם שנים לאחר ההתקנה, והחזר השקעה גבוהה, אנחנו יכולים לעזור ואולי אפילו הכתובת עבורכם.

 

הסבר מעמיק יותר על איך המערכת הסולארית הזאת עובדת

דבר ראשון כן אנחנו קוסמים. דבר שני, כדי להבין איך זה קורה צריך לדעת איך גגות סולאריים עובדים, ותאמינו לי זה פשוט ואעשה את זה קצר ומעניין.

  • על גג אנחנו מניחים פאנלים סולאריים שמייצרים זרם ישיר (DC)
  • משם כדי שנוכל להזרים את השחמל לבית או לחברת החשמל (או לשניהם) נצטרך להמיר את הזרם הישר לזרם חליפין (AC) בעזרת ממיר (לגבי סוללות ארחיב במאמר נפרד ובסרטונים)
  • ומשם החשמל מוזרם לבית או/ו לחברת החשמל

עוד כמה נקודות מידע קטנות ומהירות על מה הן שלושת סוגי המערכות הסולאירות הקיימות:

  • ON – GRID (הרוב המוחלט בשוק) – מערכת שאך ורק מזרימה (מוכרת) חשמל לחברת החשמל ובהפסקות חשמל היא לא עובדת.
  • HYBRID (המומלצת) – מערכת שגם ניתן לשימוש עצמי וגם הזרמה לחברת החשמל, פועלת בכל מצב ועם החזר ההשקעה הגבוהה ביותר
  • OFF – GRID (בודדות החברות בארץ שמתמחות בתחום, וכמובן שאנחנו מומחים בתחום) – מערכת מנותקת רשת, היא אך ורק לשימוש עצמי, לא ניתן למכור את החשמל לחברת חשמל ואין צורך להתנתק מחברת החשמל.

אפרט על כולם במאמר מיוחד לנושא.

מעולה, עכשיו כשאתם גאונים סולאריים אתם יכולים לפתוח חברה. סתם חחח אני צוחק, אבל כאן מגיע הקאץ'.

 

מה המערכת הסולארית הגדולה ביותר שאני יכול להתקין במסלול ירוק?

על 99% מהממירים הסולאריים ניתן להעמיס 150% זרם ישיר על זרם חליפין, לא להיבהל אני מסביר!

רוב הבתים יעשו מערכת סולארית במסלול ירוק (KW15AC)  15KW מכירה לחברת חשמל אבל תוכלו להקים במקסימום (עם 99% מהממירים בשוק כיום) מערכת של KW22.5 DC.

שימו לב שאם תשאלו את רוב החברות מה המערכת הגדולה ביותר ON-GRID שהם יכולים לבנות עבור המסלול הירוק, 99% יגידו לכם KW22.5DC.

אנחנו משתמשים בממירים יחודיים במינם שעברו מכון תקנים אוסטרלי (מכון תקנים הקשוח ביותר בעולם שנוגע לסולארי) וכמובן גם מכון תקנים ישראלי שיחס העמסה שלהם הוא 200% כלומר עכשיו עבור מערכת סולארית ביתית במסלול ירוק (KW15AC )  15KW מכירה לחברת חשמל תוכלו להקים מערכת KW30 DC .

רגע משהו לא הגיוני פה?!

אני מיצר 30 או 22.5 אבל מוכר רק 15?!?!?!

כן, וזה משתלם מאודדדדדד.

ככל שקילוואט DC יותר גבוהה כך המערכת תייצר יותר בשעות הקיצוניות (ערב, ובוקר) וזה בעצם מה שמגדיל את ההכנסות. הינה שני גרפים להמחשה:

בקלות ניתן לראות שהמערכת שיחס ההעמסה הוא 150%  הגרף הוא פעמון ואילו המערכת שיחס ההעמסה שלה הוא 200% הגרף הוא טרפז ובקיצור 200% יותר טוב מ150%.

 

רגע אבל יש כאן איבוד, אז זה לא כלכלי נכון?

אז כן ולא.

הממיר המיוחד הוא היברידי ואתם יכולים בקלות להגדיר אותו לעשות כל מה שברצונכם עם החשמל שמיוצר מהפאנלים הסולאריים בעזרת אפליקציה נוחה ופשוטה (או שאנחנו נעשה עבורכם) ולהזרים את החשמל אליכם הביתה או לחברת החשמל או לסוללה באיזה צורה, כמות, ושעות, שרק תרצו וזה מה שמונע את איבוד האנרגיה המיוצרת אחרת יש איבוד.

ואם בשעות שהמערכת מגיע לקצה היצור שלה (צהרים) אתם לא משתמשים בכל החשמל כלומר אחרי הזרמה לחברת חשמל במקסימום והצריכה לבית נשאר עוד חשמל עודף נמליץ לכם לקחת סוללות (לפי הצורך) כדי לא לאבד חשמל.

עם הסוללות תוכלו לאגור חשמל עבור: מכירת חשמל לחברת החשמל, שימוש עצמי, שמירה למקרה של הפסקות חשמל או שמירה סתם כדי שיהיה, ואת כל הפעולות האלה ניתן למדל ולשנות ממש בקלות לפי הצרכים שלכם.

איך יודעים ומחשבים את כל הדברים האלה?

לא בעיה בכלל, הכנתי מצגת הסברה כיפית וקלילה שמסבירה הכל ונותנת את כל הסודות על התחום הסולארי מא' – ת'.

וגם אתם מוזמנים לנמשיך לקורא על ההסבר במאמר כאן.

 

איך אנחנו טובים יותר ב-25%   |   סוללות אגירה למערכות סולאריות   |   מערכות סולאירות המדריך המלא   |   קישור

הגיע הזמן להרוויח

שתדעו, אנחנו משקיעים המון כסף, אנרגיה וזמן בכל תהליך ולקוח. לנו לא נשאר המון רווח וזה מקובל עלינו, כי בזכות זה אנחנו יודעים שכל לקוח ימקסים את רווחי הנכס שלו איתנו.

Subscription Form

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן